Karakalem Perspektif Kule Çizimi Nasıl Yapılır? 3 Noktalı Perspektif Çizim

Son zamanlarda perspektif çizimler bir hayli yaygınlaştı ve ilgi görmeye başladı. Peki 3 boyutu andıran perspektif karakalem kule, bina, rezidans çizimi nasıl yapılır onu anlatalım. Çizimler Mehmet Turhan hocamıza aittir. Kendisini Youtube kanalından takip edebilirsiniz. Şimdi adım adım 3 noktalı karakalem perspektif kule çizimini anlatalım.

Öncelikle perspektif çizimde önemli olan 3 nokta taktiğimizi uygulayacağız. İlk olarak 3 noktamızı üst, sağ ve sol olmak üzere belirliyoruz.

Ardından bu üç noktaya göre kulemizi çizmeye başlıyoruz.

3 nokta çiziminde cetvel kullanmak büyük önem taşıyor. Bu yüzden cetvel yardımıyla daha kolay kule çizimi yapabiliriz.

Kulenin alt kısmı biraz daha büyük olacak şekilde üst tarafını da daha küçük şekilde çiziyoruz. Sonuçta perspektif çizim açısından büyük-küçük oranları oldukça önemli.

Kulemizin ana şeklini çizdikten sonra iç kısımlarına tasarımlar yapıyoruz.

Yavaş yavaş diğer yerleri de güzelleştiriyoruz.

Tek kulemizi tamamladıktan sonra sağına ve soluna da birer kule çiziyoruz. Fakat yandaki kuleler daha küçük olmalıdır. Ana kulemiz sonuçta ortadaki en büyük olanı olacaktır.

Kule çizimlerini yaptıktan sonra boyama kısmına geçiyoruz.

Sağ ve soldaki kuleleri de karakalem ile boyuyoruz.

Ardından rezidansımız için çevre tasarımı yapıyoruz. Kulenin etrafına yukarıdaki gibi şekiller çizebiliriz.

Yavaş yavaş resmimizin sonuna geliyoruz. Son rötuşları atıyoruz.

Elbette kulelerin yanına lamba da çiziyoruz. Ekstra bir güzellik katar.

Böylelikle perspektif kule çizimimizin sonuna gelmiş oluyoruz. Sizler de videolu anlatımı izleyerek adım adım kendinize perspektif çizim yapabilirsiniz.

Adım adım anlatım bu şekildeydi. Şimdi perspektif çizimin videosunu da sizlere paylaşalım. Aşağıdan videoyu izleyerek daha iyi anlayabilir ve kendiniz tekrar ederek çizimin aynısını yapabilirsiniz.

Kanalın sahibi Mehmet Turhan hocamızı takip etmeyi unutmayınız. Emeğe saygı bakımından kanalını takip ediniz. Mehmet hocamızın kanalında daha bir sürü kaliteli çizimler mevcut. Kendisine teşekkürlerimizi iletiyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz.

Leave a Comment