Karakalem Oda Çizimi Nasıl Yapılır? (Aşama Aşama Anlatım)

Merhabalar değerli takipçilerimiz. Bu yazımızda sizlere karakalem oda çizimi nasıl yapılır adım adım onu anlatacağız. Bildiğiniz gibi nasıl çizilir adlı sayfamızda adım adım karakalem çizimleri nasıl yapılır onu anlatıyorduk. Şimdi de oda çizimini anlatmak istedik. Çizimler Mehmet Turhan hocamıza aittir. Kendisinin izni vardır. “https://www.youtube.com/channel/UC7_hIu8VDqH_-vYPByLqxwQ/videos” buradaki sayfadam Mehmet hocamızın youtube kanalına ulaşabilirsiniz. Şimdi hep birlikte çizime geçelim.

Karakalem Oda Çizimi Nasıl Yapılır?

Öncelikle odamız için 2 yan duvar, 1 karşı duvar, 1 tavan ve 1 zemin çiziyoruz.

Ardından karşı duvarın ortasından bir nokta çizerek bunun hizasından sağ duvara bir pencere çiziyoruz.

Akabinde camın hemen altına koltuk çizimi yapıyoruz. Tabii bu çizimleri önce karakalem olarak normal kabataslak çiziyoruz. İç boyamasını en son yapacağız.

Ardından sol duvara da 1 tane koltuk çizimi yapıyoruz. Sonuçta burası odanın içerisi. Haliyle koltuk, pencere, tablo vb. şeylerin olması gerekiyor.

Sol taraftaki koltuğun hemen üzerine 2 tane tablo çizimi yapıyoruz.

Ardından tabii ki odada olmazsa olmaz nesne halımızı çizmemiz lazım. Bunun için de yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi kabataslak bir halı çizimi yapıyoruz. Ek olarak tavandaki duvarlara da bazı efektler ekliyoruz.

Ardından halımıza çiçek deseni ekliyoruz.

Sonrasında odamıza bir kaç nesne ilavesi daha yapıyoruz. Örneğin karşı duvara televizyon ünitesiyle birlikte televizyon çizimi yapıyoruz. Sonrasında televizyonun hemen yanına vazı ve çiçek çiziyoruz.

Ardından son rötuşları atıyoruz. Ve oda çizimimiz bu şekilde son buluyor.
Ek olarak çizimin video haline aşağıdan ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki videoyu izleyerek de çizimi daha iyi şekilde anlayabilir ve kendiniz çizmeyi deneyebilirsiniz. Video yukarıda dediğimiz gibi Mehmet hocamıza aittir. Kendisinin youtube kanalına hem aşağıdan hem de yukarıdaki linkten erişebilirsiniz.

Keyifli çizimler dileriz.

0 thoughts on “Karakalem Oda Çizimi Nasıl Yapılır? (Aşama Aşama Anlatım)”

Leave a Comment