Karakalem At Çizimi Nasıl Yapılır? (Adım Adım At Çizimi)

Bu yazımızda sizlere en sevimli hayvanlardan olan atın karakalem olarak nasıl çizimini yapabiliriz adım adım anlatacağız. Aşağıdaki resimlerden adım adım karakalem at çizimine bakabilirsiniz. Bu sayede sizler de güzel şekilde at çizebilirsiniz. Herkese keyifli çizimler dileriz.

Aşağıdaki görselleri takip ederek adım adım at çiziminin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

Öncelikle atımızın kafa kısmını 1 büyük ve 1 küçük çember ile üstteki gibi çiziyoruz ve birleştiriyoruz.

Ardından aynı şekilde 2 tane büyük çember çiziyoruz bu çizimler de atımızın gövdesi için gereklidir.
Sonrasında bu çemberleri çizerek birleştiriyoruz. Ardından ön ve arka ayak kısımlarını kabataslak şekilde çiziyoruz. Burada da eklem yerlerini çizmek için yine küçük çemberler kullanacağız.

Sonrasında çizimlerimizi kabataslak olarak tamamlıyoruz. Yani ön ve arka ayaklarımızı da çizerek yavaş yavaş boyama bölümüne geçiyoruz.

Arka ayakları da üstte gördüğünüz gibi çiziyoruz. Sonrasında atımızın tepe bölümündeki uzun saçlarını belirgin şekilde çiziyoruz.

Ardından kalemimizi bastırarak çizimlerimizin üzerinden geçiyoruz. Bu arada tabii ki çizdiğimiz çemberlerin atın iç bölümünde kalan alanlarını silgiyle siliyoruz. Yani atın içinde kalan tüm gereksiz yerleri siliyoruz ve dış tarafları belirginleştiriyoruz.

Artık çizimimizin yavaş yavaş sonuna geliyoruz. Şimdi sadece atın kuyruk kısmı kaldı. Birde boyama bölümü var.

Atın kuyruk kısmını da üstte gördüğünüz gibi çiziyoruz. Akabinde atın içerisini soft karakalemimizle hafif bastırarak boyuyoruz.

Ardından çizime son rötuşları atıyoruz.

Ve karakalem at çizimimizin son hali üstteki resimdeki gibidir.
Böylelikle kolay ve hızlı şekilde at çizimi yapabiliriz. Tekrardan herkese keyifli çizmeler dileriz. Diğer çizim yazılarımıza “Nasıl Çizilir?” adlı sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

NOT = Ek olarak at çiziminin videolu haline aşağıdan ulaşabilirsiniz. Videoyu izleyerek de daha detaylı çizimini görebilirsiniz.

Leave a Comment