Karakalem 3 Boyutlu Tünel ve Yol Çizimi Nasıl Yapılır?

Herkese selamlar bu yazımızda sizlere Mehmet Turhan arkadaşımızın çizmiş olduğu 3 boyutlu tünel çizimini ve aşama aşama nasıl çizdiğini paylaşacağız. Umarız faydalı olur. Herkese iyi çizimler dileriz.

Şimdi parça parça tünel çizimi nasıl yapılır onu anlatalım.
Öncelikle tünelimizin kabataslak çizimini yapıyoruz.

Gördüğünüz gibi hem sağ hem sol hem de üst duvarların çizimlerini yaptık 3 boyutlu şekilde. Cetvelle çizimini yapabilirsiniz.

Ardından tünel duvarlarını parça parça siyaha boyadık.

Boyamanın son hali bu şekildeki gibi olmaktadır.

Sonrasında yolumuzu çizeceğiz. Üstte gördüğünüz gibi şeritleri ve yan kaldırımları çiziyoruz. Ve ardından sol tarafa duvarın ortasına ok işareti çiziyoruz.

3 boyutlu tünelimizin son hali de bu şekildedir. Bu sayede 3 boyutlu tünel ve yol çizimi yapmış olduk. Umarız faydalı olur.
Çizim Mehmet Turhan hocamıza aittir. Eğer konunun kaldırılmasını isterse kaldırabiliriz. Çizimin videosuna buradaki linkten ulaşabilirsiniz. Veya aşağıdan youtube videosunu izleyebilirsiniz;
Ayrıca Mehmet Turhan’ın youtube kanalına abone olmayı unutmayınız. Son olarak Mehmet hocamıza çizim hayatında başarılar dileriz. Teşekkürler…

0 thoughts on “Karakalem 3 Boyutlu Tünel ve Yol Çizimi Nasıl Yapılır?”

  1. Rica ederim hocam ne demek Allah razı olsun. Normalde sizden izin alıp ekleyecektim videonuzu fakat iletişim bilgilerinizi bulamadım bir türlü. İnşallah ilerleyen zamanlarda sizin diğer çizimlerinizi de ekleyeceğim bu sayede öğrenci arkadaşlarımız faydalanabilirler. İyi çalışmalar dilerim.

    Reply

Leave a Comment