Merhabalar, sizlerinde varsa karakalem çalışmalarınız ve sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız lütfen bizlere bulentyakut1987@gmail.com mail adresine karakalem çizimlerinizin fotoğraflarını gönderiniz.Bizler de isteseniz isimlerinizle beraber sitemize karakalem çizimlerinizi ekleyebiliriz.Böylelikle kendinizi tüm Türkiye'ye hatta tüm dünyaya tanıtmış olursunuz.Herkese iyi çizimler başarılar dileriz...

25 Ekim 2020 Pazar

Karakalem Vazo Çizimi Nasıl Yapılır?

Selamlar uzun bir aradan sonra nasıl çizilir serisiyle devam ediyoruz. Bu yazıda sizlere karakalem vazo çizimi nasıl yapılır onu anlatacağız. Çizimleri youtube kanalından aldık. Yazının en altına videosunu da koyacağız ve kaynak linkini vereceğiz. Oradan da izleyebilirsiniz. Şimdi en güzel vazo çizimi nasıl yapılır adım adım onu gösterelim.

Adım Adım Vazo Çizimi YapılışıÖncelikle vazo çizimi için yukarıdaki gibi 3 küçük ve 1 büyük çizgi çiziyoruz.


Ardından 2. ve 4. sıradaki küçük çizgilerden elips olacak şekilde büyük çizgiye eğriler çiziyoruz. Böylelikle vazonun geniş kısmını kabataslak çizmiş oluyoruz.


Ardından vazonun üst tarafı yani baş kısmı için yine yukarıya doğru hafif eğimli çizgi çiziyoruz.


Ardından vazonun kafası için yuvarlak çiziyoruz.


Üç boyutlu görünmesi için vazonun en baş tarafına iki elips çizdik.


Sonrasında vazonun içinde kalan çizgileri silgi ile siliyoruz.


Aynı şekilde burada da siliyoruz.


Artık yavaş yavaş vazonun sonuna doğru geliyoruz. Burada vazoya gölge efekti veriyoruz. Bunun için sol tarafından vazonun merkezine doğru hafif çizgiler çekiyoruz.


Ardından vazonun altı belli olsun diye düz zemin çiziyoruz.


Diğer yerlere de gölge efekti veriyoruz ve son rötuşları atıyoruz.


Böylelikle vazomuzu çizmiş oluyoruz. Son hali de yukarıdaki gibidir.

Vazo çizimini detaylı görmek için aşağıdaki videoyu izleyebilir ve sizde aynı zamanda çizimi yapabilirsiniz. Vazo çiziminin sahibi "rajni sharma" arkadaşımıza teşekkür ediyoruz. Ellerine sağlık.Youtube'dan kendi kanalını takip etmeyi unutmayınız. Kanalına buradaki linkten ulaşabilirsiniz.


Karakalem çizimlerimizi beğendiyseniz lütfen sosyal medyada paylaşmayı unutmayınız.Ek olarak çizimler hakkında yorum da atarsanız bizleri çok mutlu edersiniz.Teşekkürler...

0 yorum:

Yorum Gönder