Merhabalar, sizlerinde varsa karakalem çalışmalarınız ve sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız lütfen bizlere bulentyakut1987@gmail.com mail adresine karakalem çizimlerinizin fotoğraflarını gönderiniz.Bizler de isteseniz isimlerinizle beraber sitemize karakalem çizimlerinizi ekleyebiliriz.Böylelikle kendinizi tüm Türkiye'ye hatta tüm dünyaya tanıtmış olursunuz.Herkese iyi çizimler başarılar dileriz...

25 Eylül 2018 Salı

Karakalem 3 Boyutlu Tünel ve Yol Çizimi Nasıl Yapılır?

Herkese selamlar bu yazımızda sizlere Mehmet Turhan arkadaşımızın çizmiş olduğu 3 boyutlu tünel çizimini ve aşama aşama nasıl çizdiğini paylaşacağız. Umarız faydalı olur. Herkese iyi çizimler dileriz.

Şimdi parça parça tünel çizimi nasıl yapılır onu anlatalım.


Öncelikle tünelimizin kabataslak çizimini yapıyoruz.Gördüğünüz gibi hem sağ hem sol hem de üst duvarların çizimlerini yaptık 3 boyutlu şekilde. Cetvelle çizimini yapabilirsiniz.


Ardından tünel duvarlarını parça parça siyaha boyadık.Boyamanın son hali bu şekildeki gibi olmaktadır.


Sonrasında yolumuzu çizeceğiz. Üstte gördüğünüz gibi şeritleri ve yan kaldırımları çiziyoruz. Ve ardından sol tarafa duvarın ortasına ok işareti çiziyoruz.


3 boyutlu tünelimizin son hali de bu şekildedir. Bu sayede 3 boyutlu tünel ve yol çizimi yapmış olduk. Umarız faydalı olur.

Çizim Mehmet Turhan hocamıza aittir. Eğer konunun kaldırılmasını isterse kaldırabiliriz. Çizimin videosuna buradaki linkten ulaşabilirsiniz. Veya aşağıdan youtube videosunu izleyebilirsiniz;Ayrıca Mehmet Turhan'ın youtube kanalına abone olmayı unutmayınız. Son olarak Mehmet hocamıza çizim hayatında başarılar dileriz. Teşekkürler...


Karakalem çizimlerimizi beğendiyseniz lütfen sosyal medyada paylaşmayı unutmayınız.Ek olarak çizimler hakkında yorum da atarsanız bizleri çok mutlu edersiniz.Teşekkürler...

3 yorum:

 1. ilginize çok teşekkür ederim. Bu şekilde isim ve link vererek videolarımdan faydalanabilirsiniz. Mehmet Turhan

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim hocam ne demek Allah razı olsun. Normalde sizden izin alıp ekleyecektim videonuzu fakat iletişim bilgilerinizi bulamadım bir türlü. İnşallah ilerleyen zamanlarda sizin diğer çizimlerinizi de ekleyeceğim bu sayede öğrenci arkadaşlarımız faydalanabilirler. İyi çalışmalar dilerim.

   Sil
 2. Çoooooook teşekkür ederim resim yarışmasında bunu çizdim vee 1.olduummmm gerçekten çok ama çook teşekkür ederimm

  YanıtlaSil