Merhabalar, sizlerinde varsa karakalem çalışmalarınız ve sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız lütfen bizlere mustafams001@gmail.com mail adresine karakalem çizimlerinizin fotoğraflarını gönderiniz.Bizler de isteseniz isimlerinizle beraber sitemize karakalem çizimlerinizi ekleyebiliriz.Böylelikle kendinizi tüm Türkiye'ye hatta tüm dünyaya tanıtmış olursunuz.Herkese iyi çizimler başarılar dileriz...

3 Şubat 2017 Cuma

Karakalem Çizimi Yaparken Kullanmamız Gereken Silgiler

Herkese merhabalar bu yazımızda sizlere karakalem çizimleri yaparken kullanmamız gereken silgi çeşitlerini aktaracağız.

Biliyorsunuz boş bir kağıda karakalem çizimi yaptığımızda illaki silgi kullanmamız gerekecektir.Peki bu silgiler hangi türde olmalıdır.Karakalem çalışması yaparken her türlü silgi kullanmak doğru mudur birlikte öğreneceğiz.

Öncelikle arkadaşlar karakalem çalışması yaparken kaliteli silgiler tercih etmemiz gerekmektedir.Şimdi sizlere önerdiğimiz bazı silgileri tanıtalım.

Karakalem Çalışması İçin Önerdiğimiz Silgiler

1-) Rotring B30 kurşun kalem silgisi;

Rotring'in özel silgisi karakalem için oldukça idealdir.2-) Mikro 2B silgisi;

Topaklanma olarak fazla tercih edilmese de silme açısından oldukça iyidir.

3-) Faber Castell sınav silgisi;

Belki de aralarında en beğendiğimiz silgi budur.Bu silgi oldukça sağlam siliyor.Milim iz bile bırakmıyor diyebiliriz.Bu silginin en önemli özelliği sadece kurşun kalemlerde değil uçlu kalemlerde bile mükemmel siliş göstermektedir.

4-) Faber Castell Dust-Free silgisi;

Bu silgi de fena değildir.Özellikle kurşun kalemlerde oldukça kullanışlıdır.


Karakalem çizimlerimizi beğendiyseniz lütfen sosyal medyada paylaşmayı unutmayınız.Ek olarak çizimler hakkında yorum da atarsanız bizleri çok mutlu edersiniz.Teşekkürler...

0 yorum:

Yorum Gönder